•     مهدی کرمی: حراست باید یک نهادِ هوشیار و کُنش‌گر باشد
  •   مقام معظم رهبری (مدظله): در بین آن کسانی که توانایی کار را دارند، دنبال عنصر تقوا، تعهد و اخلاص بگردید و او را در رأس کار بگذارید. 
  •    امام علی (ع): همانا پست و مقام برای تو، وسیله آب و نان نیست؛ بلکه امانتی بر گردن توست. 

دیدار رئیس حراست‌کل با شهردار و کارکنان شهرداری منطقه یک (1398/2/28)
مشاور شهردار و رئیس حراست‌کل با حضور در جلسه شورای مدیران شهرداری منطقه یک از رویکرد حراست در تعامل با همکاران سخن گفت و حفظ حرمت کارکنان شهرداری تهران را اولویت حراست دانست.

مهدی کرمی – مشاور شهردار و رئیس حراست‌کل- با حضور در جلسه شورای مدیران شهرداری منطقه یک به تعامل سازنده کارکنان با شهروندان اشاره داشت و گفت: هجمه‌های خارجی که همینک از سوی غرب بر علیه کشور وجود دارد از نوع تهدیدات موثر نیست و در حدِ یک تهدیدِ عادی که همواره وجود داشته قرار می‌گیرد؛ اما اگر ما – کارکنان شهرداری تهران- در انجام وظایف خود قصوری کنیم که باعث نارضایتی مردم شود، تهدیدات بیگانگان، موثر خواهد شد و معظلات بسیاری به وجود می‌آید.
کرمی با اشاره به مشکلات اخیر جامعه افزود: امروزه کارِ ما فقط حفاظت و رسیدگی به یک منطقه از شهر نیست؛ بلکه حفظ آرامش شهروندان و پاسداشتِ نظام و اعتبار کشور است.
مشاور شهردار با تاکید بر لزوم کاهش احتمال خطا تصریح کرد با توجه به اینکه فضای مجازی رشد چشمگیری کرده و بدخواهان هم به این ابزار دسترسی دارند، ممکن است یک اشتباه کوچکِ ما را چند برابر کرده و با بزرگنماییِ ضعف‌ها، خدمات خانواده بزرگ شهرداری را مخدوش کنند.
رئیس حراست‌کل در بخش پایانی سخنان خود از رویکرد حراست در همکاری با کارکنان شهرداری تهران سخن گفت و صیانت از پرسنل را در اولویت‌های کاری برشمرد. وی با اشاره به یکی از آیات الهی که اصرار بر گناه را موجب خشم الهی خوانده، اظهار داشت ما در برابر لغزش همکاران، راهِ تذکر و مشاوره را پیش می‌گیریم؛ اما اگر کسی بر خطاکاری و قانون‌گریزی، اصرار داشت، باید مورد تنبیه قضایی قرار گیرد. کرمی با سرلوحه قراردادن این قاعده که "منبع خبر از خودِ خبر با ارزش‌تر است" حفاظت از کسانی‌که اخباری را به حراست منتقل می‌کنند را در زمره اصول کارِ حراست دانست و گفت: اگر کسی خبری یا اطلاعی را به حراست انتقال دهد، اولویت کار حراست، حفاظت از آن شخص است؛ حتی اگر  یک نفر بر علیه خودش، خبری را به حراست اطلاع دهد.

شهردار منطقه یک نیز در ابتدای جلسه ضمن خوشامدگویی به رئیس حراست‌کل و تیمِ همراه، گوشه‌ای از اقدام خود را در مدت تصدی شهرداری آن منطقه به صورت کلیپ تصویری، پخش کرد و بخشی از برنامه‌های خود را برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به شهروندان آن نواحی به استماع رئیس حراست‌کل رساند.print