•     مهدی کرمی: حراست باید یک نهادِ هوشیار و کُنش‌گر باشد
  •   مقام معظم رهبری (مدظله): در بین آن کسانی که توانایی کار را دارند، دنبال عنصر تقوا، تعهد و اخلاص بگردید و او را در رأس کار بگذارید. 
  •    امام علی (ع): همانا پست و مقام برای تو، وسیله آب و نان نیست؛ بلکه امانتی بر گردن توست. 

دیدار رئیس حراست‌کل با همکاران معاونت اقدام (1398/2/18)
رئیس حراست‌کل در جمع همکاران معاونت اقدام (امور حقوقی و جرایم) حراست:
حراست باید یک نهادِ هوشیار و کُنش‌گر باشد تا به مجموعه شهرداری آسیب نرسد.

به گزارش روابط عمومی حراست‌کل، مهدی کرمی – مشاور شهردار و رئیس حراست‌کل- ضمن تهنیت به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق بندگی در این روزهای پر خیر و برکت، معاونت اقدام را بسیار پر اهمیت دانست و نسبت به فعالیت‌های تخصصی حقوقی و قضایی که باعث احقاق حق شهرداری و شهروندان محترم تهران می‌شود تاکید کرد.
کرمی ضمن تایید اقدام حراست در مقابله با تخلف، آموزش و نوآوری را در راس امور حراستی دانست که باید مطابق با پیشرفت جامعه و رو به رشد قرار گیرد. وی تصریح کرد که ماهیت حراست باید بر مبنای اخلاق و رافت اسلامی باشد و در وهله اول، دورنمای تخلف و فرجامِ خاطیان بر همگان نمایانده شود و چنانچه پس از این آگاه‌سازی، اشخاصی بر قانون‌گریزی و تخلف خود اصرار داشتند، معاونت اقدام با تشکیل پرونده در محاکم قضایی به مسائل ایشان رسیدگی کند.
مشاور شهردار با سفارش بر هوشیاری حراست، انجام واکنش پس از بروز مشکل را یک روندِ فرسایشی دانست که شهرداری و گاهی شهروندان محترم را دچار خُسران می‌کند. وی شناسایی مبادی فساد و کنترل آن پیش از انجام تخلف را جزو اقدام هوشمندانه و تخصصی حراست دانست که باید در اولویت‌های اجرایی قرار گیرد.
معاون اقدام حراست‌کل نیز در ابتدای جلسه به عملکرد و دستاوردهای آن معاونت اشاره کرد و ظرفیت‌های موجود در اجرای امور محوله را به تفکیک ادارات مختلف آن حوزه برشمرد. 

 

print