• جعفر سمیعی مشاور شهردار و رئیس حراست کل: پایبندی به شرع، قانون و اخلاق؛ سه مؤلفه اصلی در کار حراست ها است.
  • مقام معظم رهبری (مدظله): در بین آن کسانی که توانایی کار را دارند، دنبال عنصر تقوا، تعهد و اخلاص بگردید و او را در رأس کار بگذارید.
  • امام علی (ع): همانا پست و مقام برای تو، وسیله آب و نان نیست؛ بلکه امانتی بر گردن تو است.

رئیس حراست کل تأکید کرد: هم‌افزایی مدیران؛ نیازِ شهر تهران (1397/7/22)
رئیس حراست کل شهرداری تهران در دومین نشست شورای مدیران حراست کل، هم‌افزایی مدیران و مجاهدت برای رسیدن به رفاهِ شهری را نیاز امروزِ شهرداری و شهر تهران برشمرد.

 

به گزارش روابط عمومی حراست کل، جعفر سمیعی مشاور شهردار و رئیس حراست کل ضمن گرامیداشت یاد شهدا و ارزش‌های عاشورایی، بر اهتمامِ مدیران حراست در خدمت رسانی بهتر به شهروندان و شناسایی مبادی آسیب‌رسانِ جامعه شهری تاکید و تصریح کرد: "حراست نباید پس از وقوع جرم به میدان بیاید و به دنبال مجرم و مقصر باشد؛ بلکه در وهله‌ی اول باید اقدام و راهکارهای پیشگیرانه را جستجو کند و مجرایِ بروز ناهنجاری را مسدود سازد."

وی افزود: "ماموریت حراست فقط برخورد با متخلفان نیست؛ بلکه باید با دقت در روندِ مدیریت شهری و تامین نیازهای شهروندان در این حوزه به احصای آسیب‌ها پرداخت و راهکارهای مناسبی را برای از بین بردن مبادی تنش‌زا و خُسران زننده پیدا کرد و به مسئولان پیشنهاد داد تا پیشگیری لازم صورت گیرد."

 مشاور شهردار تهران در این راستا، یک برنامه آموزشیِ فراگیر و پر ثمر را خواستار شد و بر لزوم برگزاری مستمر دوره های آموزشی مورد نیاز تاکید کرد.

رئیس حراست کل ضمن مهم دانستنِ هم‌افزایی مسئولان حراست با مدیرانِ مراکز مختلف شهرداری، تکریم مراجعان را در زمره‌ی اصولِ اولیه مدیریت برشمرد و خواهان استقبال از شهروندان و درخواست های آنان از سوی مدیران حراست شد.

سمیعی در ادامه به تبیین برنامه‌های آینده و چشم‌اندازِ آتی حراست پرداخت و نظام‌مندی و همت گماریِ همه عزیزان در حوزه‌ی شهری را مورد توجه قرار داد.

گفتنی است در ابتدای این نشست، معاونان ستادی و مدیران دفاتر مرکزی حراست به ذکر گزارش از امور اجرایی و انجام خدمات در مراکز مختلف شهرداری تهران پرداختند که در این‌خصوص، معاون اقدام از پرونده‌های مفتوح تخلف با مضامین جعل و کلاهبرداری و نیز روند محاکمه مجرمان در محاکم قضایی، مطالبی را به استماع جمع رساند.

مدیر دفتر مرکزی حراست معاونت هماهنگی و امور مناطق نیز در این نشست به تغییراتی در چشم‌انداز امور حراستی و بازنگری در شرح وظایف پرسنل حراست در راستای تعامل بیشتر صف و ستاد اشاره داشت و افزایش مراودات با مدیران شهری و تلاش برای بهبود کارایی را جزو اولویت‌های این دفتر دانست.

مدیر دفتر مرکزی حراست معاونت خدمات شهری نیز در ادامه پیرامون خدمت رسانی هر چه بهتر به زوار حضرت سیدالشهدا (ع) در ایام اربعین حسینی،  نکاتی را مطرح  و گزارشی از تلاش و برنامه‌های آن حوزه برای رفاه زوار عاشورایی ارائه کرد.

 بازدید شبانگاهی و مراقبت‌های شبانه روزی از اماکن، اموال و فعالیت‌های انسانی در سطح مراکز شهرداری نیز از دیگر نتایج این نشست بود.

print